За якими основними критеріями слід вибирати радіатори

Тип системи опалення
Мабуть, саме від цього і треба відштовхуватися в першу чергу. У нас в країні існують опалювальні системи двох типів: централізовані і автономні. Причому обидві вони вимагають використання різних радіаторів.

Выбрать качественный конвектор отопления для своего дома вы сможете у нас на сайте.
1. Вітчизняне централізоване опалення характеризує високий робочий тиск, а також його скачки. Справа в тому, що у нас, на відміну від Європи, однотрубная система, при якій радіатори підключаються послідовно. Крім того, ніхто не турбується про плавний включенні відцентрового насоса. А різке його включення загрожує гідроударів. І вода в такій системі не блищить ні чистотою, ні нейтральністю. Вона жорстка, її кислотність висока, а влітку її зливають, що викликає корозію у багатьох радіаторів. Тому для такої системи потрібні радіатори, які витримають робочий тиск в 6, а можливо, і в 9 атмосфер (докладніше скажуть в ДЕЗе). Не забуваємо і про кислотність води, вибираючи радіатори, здатні працювати при високому рівні pH.

Кращим вибором для системи централізованого опалення буду:
Чавунні радіатори, що відрізняється довговічністю і відсутністю схильності до корозії. Робочий тиск - 6-16 бар.
Біметалічні радіатори, також не піддаються корозії і витримують тиск до 35 бар (секційні моделі) або до 100 бар (монолітні моделі).

2. Автономне опалення в корені відрізняється від центрального. Вода тут рухається по колу (система двухтрубная), її тиск не перевищує 3-5 бар, а кислотність також відповідає нормам. Немає в цій воді і сторонніх домішок. Тому для автономного опалення годяться практично всі види радіаторів.

Для автономної системи опалення фахівці рекомендують:
Алюмінієві радіатори, які мають найвищу віддачу тепла.
Сталеві радіатори, мають низьку ціну, що відрізняються гарним зовнішнім оформленням і оригінальним дизайном.
У деяких випадках можна використовувати і старі добрі чавунні радіатори.

Використання в системі автономного теплопостачання біметалевих радіаторів не зовсім виправдано з огляду на їх високу вартість і меншою тепловіддачі в порівнянні з алюмінієвими радіаторами.


Тепловіддача різних видів радіаторів
Тепловіддача однієї секції:
Чавунні радіатори - від 100 до 160 ват.
Алюмінієві радіатори - від 82 до 212 ват.
Біметалічні радіатори - від 150 до 180 ват.

Загальна тепловіддача НЕ секційних радіаторів:
Сталеві радіатори - від 1200 до 1600 ват.
Конвектори - від 130 до 10000 ват.

Підсумуємо. Лідером по передачі тепла є алюміній. Сталь займає друге місце. Третє віддамо чавуну, який ще й нагрівається дуже довго (тобто має велику інерційність). Але він і остигає довго, що іноді приходить на виручку.

Які радіатори більш надійні і довговічні
Знову надамо у вигляді списку тривалість безперебійної роботи, яку гарантують виробники.
Чавунні радіатори - більше 50 років.
Алюмінієві радіатори - від 15 до 20 років (за умови, що pH води - не вище 7-8).
Сталеві радіатори - до 15-25 років
Біметалічні радіатори - до 20-25 років.
Конвектори - 10-25 років.

Отже, якщо, прикидаючи, який радіатор опалення вибрати, ви основним критерієм ставите довговічність, то далеко ходити не треба. Беріть чавун - довше не прослужить жоден новомодний радіатор. Тільки виробника вибирайте перевіреного, який робить дійсно якісні батареї, використовуючи для цього відмінна сировина і комплектуючі. Слідом за ним йдуть біметалічні і сталеві радіатори.

Що стосується надійності, то тут є два аспекти - це здатність витримувати тиск і то, як той чи інший вид радіаторів вимогливий до теплоносія. Якщо говорити про тиск то тут безперечним лідером будуть біметалічні радіатори, потім йдуть алюмінієві, чавунні і сталеві радіатори.

А ось до теплоносія радіатори ставляться інакше. Найвитривалішими в цьому плані, є чавунні радіатори, потім йдуть біметалеві. Для сталевих радіаторів важливо, щоб з системи не зливали воду на тривалий період інакше при попаданні в систему кисню може спостерігатися поява корозії. Ну і самими "ніжними" є алюмінієві радіатори, яким потрібна Ph в межах 7 - 8 одиниць.

Похожие страницы