Як швидко висушити фарбу

Майже будь-який ремонт пов'язаний з лакофарбовими роботами. Як правило, пофарбувати необхідно опалювальну систему, вікна і підвіконня, стеля, двері і так далі. Звичайно ж, хочеться, щоб при цьому ремонт проходив якнайшвидше, а фарба висохла майже миттєво. Тим більше не хочеться, щоб в квартирі або в будинку довгий час був запах фарби. Як швидко висушити фарбу? Є кілька підходів.

Для любителей новинок Первый мститель: Противостояние только у нас в хорошем качестве.
Однак для початку потрібно розповісти про швидковисихаючих фарбах, які на сьогоднішній день стали користуватися підвищеним попитом. На відміну від більш традиційних фарб, швидковисихаючі фарби не вимагають ніяких спеціальних зусиль, щоб домогтися швидкого висихання. Їх склад сам по собі був підібраний таким чином, щоб вже через кілька годин будь-яка пофарбована поверхня була готова до експлуатації.
Такі фарби продаються повсюдно, і знайти їх не складе ніяких труднощів. Вартість швидковисихаючих фарб не велика. Втім, все залежить від конкретної різновиди тієї чи іншої фарби.

Варіант другий: каталізатори для швидкої полімеризації
Якщо швидковисихаючу фарбу купити не виходить - нічого страшного. Прискорити висихання навіть традиційних фарб не важко. Для цього можна купити спеціальні речовини, які називаються каталізаторами. Такі речовини потрібно додати в фарбу перед її використанням, а потім добре розмішати їх до однорідності. Каталізатори значно прискорюють висихання і полімеризації фарби.

Варіант третій: висока температура в приміщенні
Якщо і цього зробити не виходить, доведеться вдаватися до інших способів для прискорення висихання фарби. Наприклад, відомий факт полягає в тому, що при підвищеній температурі фарба висихає значно швидше. Справа в тому, що чим вище температура повітря, тим інтенсивніше протікають всі хімічні процеси в будь-якій речовині, в тому числі і випаровування розчинника з фарби.

Звичайно, сильно нагрівати свіжопофарбовану поверхню не можна, так як фарба може потріскатися. Але підняти температуру не завадить. Для цього можна скористатися будь-яким обігрівачем, який є в наявності. Причому різновид обігрівача особливого значення не має. Це може бути інфрачервоний обігрівач, масляний радіатор або тепловентилятор.

Крім цього варто забезпечити в приміщенні хорошу циркуляцію повітря. Якщо повітря весь час знаходиться в русі, то фарба буде висихати швидше, так як з неї легше буде випаровуватися розчинник, яким би він не був.


Варіант четвертий: фарбувати найтоншими шарами
І останнє, що слід знати, щоб швидше висушити фарбу, це не цілком очевидний факт - три тонких шару фарби висохнуть набагато швидше, ніж за все один товстий шар. Таким чином, слід завжди наносити фарбу в два або три шари, які будуть досить тонкими. Фарба для захисту дерева не виняток. При цьому завжди треба чекати, поки висохне попередній шар.

Варіант п'ятий: забезпечити постійний рух повітря
Щоб фарба сохла набагато швидше, потрібно забезпечити належну вентиляцію. Справа в тому, що випаровування так званого розчинника з фарби буде прямо залежати від того, наскільки добре рухається повітря в приміщенні. Якщо повітря варто, очевидно, фарба буде сохнути довше. Якщо ж забезпечити невеликий протяг або поставити поруч з пофарбованим місцем вентилятор, фарба стане висихати швидше, так як прискориться процес випаровування з її поверхні розчинника.

Похожие страницы