Вибираємо для будівництва будинку брус

Брус буває:
- Обрізний,
- Профільований,
- Клеєний.

Купить хозтовары оптом вы сможете у нас по самым выгодным ценам.

Обрізний брус - це брус, у якого всі сторони рівні, найдешевший варіант.
Стіни з цього матеріалу після усадки вимагають однозначної обробки і конопатки як з зовні, так і зсередини, хоча внутрішньої обробки можна уникнути, якщо брус заздалегідь отстрогать, і подбає про рівну внутрішньої поверхні при будівництві.

З приводу зовнішньої обробки, як варіант, замовити стіни тонший і зробити її на зекономлені кошти, а недолік теплоізоляції можна заповнити обробкою з мінеральною ватою. Вийде щось середнє між каркасної будівництвом і дерев'яною. Якщо передбачити фундамент, то можна обкласти стіни цеглою.

Оскільки теплопровідність 15см бруса дорівнює 24см колоди, то не важко здогадатися, що з колоди масиву піде набагато більше.
Брус природної вологості виготовляється і отримується безпосередньо перед будівництвом, не в якому разі не можна його купувати заздалегідь.
Стіни з обрізного бруса на першому етапі будівництва обходяться дешевше, ніж з колоди.
Виходить так, якщо хочеться справжній дерев'яний будинок, але дешевше то це будинок з обрізного бруса.
Брус під час усадки може жолобитися, на це впливає багато факторів, один з яких це розташування серцевини колоди, з якого зроблений брус, чим ближче до центру, тим менше брус буде коробить. Досвідчені будівельники враховують цей фактор і багато інших при будівництві.

Профільований брус струганий, має на сторонах прилягання вибрані пази, які збільшують площу контакту, і запобігають бічний змішання вироби.


Такий брус не потребує подальшої конопатці, за рахунок великої площі контакту поліпшуються теплоізоляційні якості. Звичайно він трохи дорожче звичайного, але заслуговує на увагу.
Не забуваймо, що будуються такі будинки хоч і швидко, але в два етапи з періодом усадки 0,5-1год. Усадка може досягати 12%.

Клеєний брус - склеєний з висушених ламелей. Найдорожчий варіант бруса в два, а то три рази дорожче звичайного. Хоча цей вид бруса і дорогий у нього є ряд переваг:
- Всі деталі надходять готовими для складання, тому будувати з такого бруса виходить швидко, оскільки брус вже сухий не вимагається усадка.
- Не схильний розтріскування і деформації,
- Не потрібно конопатка,
- Не потрібно зовнішня і внутрішня обробка. Такий брус вже з заводу просякнутий антисептиками від грибка і мікроорганізмів, і антипіренами, для підвищення пожежної безпеки.
Будинок з клеєного бруса можна побудувати під ключ в півтора два місяці.
Виходить хоч клеєний брус і доріг, в подальшому можна заощадити на обробці, обробці антисептиками, та й терміни будівництва теж мають своє значення.
Розмір бруса варіює від 50мм до 250мм.

І ще один важливий момент, бажано знати на якому обладнанні виготовляють матеріал для будівництва, адже не якісні верстати мають великий розкид у вибірках, а це додаткові проблеми в будівництві та експлуатації.

Пару слів про те як зазвичай відбувається саме будівництво.
З каркасної будівництвом все рухається по порядку спочатку фундамент, на ньому каркас і т. д.
А ось з масиву будівництво йде як би в паралель, сам будинок по заготовленому проекту замовляється на заводі, і поки його там виробляють, будівельники займаються фундаментом. До того часу як фундамент буде готовий як правило вже й деталі будинку надходять для складання.

Похожие страницы