Підготовка до зими недобудованого будинку з бруса

Останнім часом будинки з бруса незмінно набирають популярність, це можна пояснити рядом причин:
• привабливий зовнішній і внутрішній вигляд
• натуральний матеріал стін, що зберігає комфортний клімат в будинку
• великий вибір підприємств, що виготовляють дані будинки
• привабливі ціни
• порівняно короткі терміни зведення

Купить котлы газовые двухконтурные по выгодной цене вы сможете в нашем магазине "Teplosvit".

Однак, незважаючи на досить швидке зведення даного типу будов, з різних причин може виникнути така ситуація, що будівництво не може бути завершено до настання зими. У цьому випадку не варто панікувати. Нічого страшного не станеться, якщо грамотно законсервувати споруду на зиму. Навіть більше того, дерев'яні будинки радять залишати в першу зиму без опалення для того, щоб відбулися природні процеси сушіння і усадки дерева. В іншому випадку, якщо брус сирий, але при цьому зовні на нього будуть діяти мінусові температури, а зсередини буде гріти опалення, його просто на просто скрутить, що призведе до порушення конструкції всього будинку, зміщення віконних і дверних прорізів. У зв'язку з цим вікна та двері в першу зиму краще не встановлювати.

Як відомо, дерево найбільше боїться впливу вологи і перепадів температур. Тому дощі, сніг і похолодання можуть призвести до деформації і розтріскування бруса.

Для проведення заходів з консервації споруди, насамперед, необхідно враховувати, на якому етапі в даний момент знаходиться будівництво. Якщо дах ще не зведена, то це необхідно зробити до заморозки будівництва. Тим більше що покрівельні роботи допускається виконувати і в холодну пору року. А дах - це головний захист від неминучих опадів в осінні і зимові періоди. У разі відсутності покрівлі зруб буде зберегти у хорошому стані вкрай складно. Вода, що потрапляє в пази і тріщини, з настанням мінусових температур замерзне. Це може привести до розтріскування бруса і навіть до деформації зрубу в цілому.

Покрівля повинна бути не просто зроблена, але виконана правильно і якісно. Одним з плюсів зупинки будівництва на даному етапі є перевірка якості покрівлі на практиці. Якщо є якісь помилки, недоліки, вони обов'язково проявлять себе за цей період. І виправивши їх, в процесі експлуатації вам не треба буде переживати про можливі проблеми в цій галузі.


Якщо зробити дах з яких-небудь причин все-таки не вдається (не вистачило коштів, підвели забудовники і т. Д.) Потрібно зробити все можливе, щоб врятувати зруб і фундамент.

1. Перш за все, необхідно ретельно обробити спеціальними антисептичними засобами всі стики брусов, пази. Це захистить зруб від цвілі і гниття. Якщо матеріал був оброблений заздалегідь, ще до будівлі, то повторної процедури не потрібно.

2. Всі наявні в будинку отвори (отвори для вікон і дверей) необхідно закрити дерев'яними щитами. При цьому повинні бути залишені невеликі отвори для провітрювання. Для економії коштів можна використовувати щільну поліетиленову плівку.

3. Зруб обов'язково потрібно накрити будь-яким можливим способом, щоб перешкодити потраплянню опадів всередину. Наприклад, побудувати тимчасовий дах наступним способом. Зробити з дощок решітку, що спирається на стіни і закріпити на ній яку-небудь гідроізоляцію. Зверху, щоб плівку не понесло вітром, прибивають рейки.

4. Всі шви і стики повинні бути закладені клоччям, щоб запобігти потраплянню води в них.

5. Необхідно опрацювати систему відведення води: розпланувати ділянку з нахилом, або викопати дренажні канави.

6. Також бажано залити вимощення для запобігання підмивання фундаменту.

7. Найчастіше паралельно зі зведенням зрубу до будинку підводяться комунікації. Якщо це було зроблено, на період консервації необхідно звільнити їх від води. Інакше якщо вода замерзне - труби розірве.

Також хотілося б сказати, що багато фахівців рекомендують заморожувати будівництво на етапі залитого фундаменту. За зиму-весну фундамент сяде, і наступні роки усадка вже буде мінімальна. Це особливо актуально при зведенні будинків з бруса. Так як стіни з дерева також мають деяку усадку, пов'язану з висиханням дерева. І якщо фундамент зміщуватися практично не буде, ймовірність того, що дерево осяде рівномірно, збільшується в рази.

Підводячи підсумок можна не сказати, що будинки з бруса найкраще будувати за один сезон, якщо це невеликі дачні будиночки економ-класу. Тим більше що сучасні технології дозволяють це зробити. Якщо ж будувати великий будинок для постійного проживання, то найкраще проводити будівництво будинку з бруса в три етапи: фундамент-зима-стіни і дах-зима-оздоблення. А щоб не відбувалося непередбачених ситуацій, співпрацюйте з професійними, перевіреними організаціями, а головне, укладайте письмовий договір, де будуть прописані всі нюанси.

Похожие страницы