Недорогий будинок з дерева своїми руками.

Недорогий дерев'яний будинок своїми руками.

Пиляний (нестругані) брус природної вологості, не володіючи красою клеєного бруса або оциліндрованного колоди, потребує зовнішньої і внутрішньої обробки. При цьому з нього можна побудувати теплий, недорогий і цілком симпатичний будинок.

Вашему дому подарят уют и тепло окна Windom, гарантируется качество и надежность.

Для будівництва дерев'яних будинків з нестругані бруса застосовується спеціальний спосіб рубки кутів: в «корінний шип» без випусків Він забезпечує жорстке з'єднання вінців і не продуваються кути. Крім того, вінці скріплюються між собою вертикальними нагелями (дерев'яними чи металевими). Це сприяє збільшенню міцності конструкції, а головне - перешкоджає деформації стін зрубу в процесі природного сушіння.

Будуємо стіни

По нижньому і верхньому вінців виконується обв'язка (включаються лаги і укладаються балки). Між вінцями прокладається утеплювач (льно-джутова стрічка або клоччя). У стінах відразу виконуються віконні і дверні прорізи. При установці в них коробів (так званої «окосячка») обов'язково враховується майбутня осаду. Короб вставляється з зазором з усіх боків (по 1-2 см з боків і близько 10 см зверху), причому не кріпиться жорстко до брусів, а вільно ковзає в пазах, щоб не перешкоджати осаді. Зруб відразу підводиться під дах.

На осадку ставай!

Розводку інженерних комунікацій, утеплення, зовнішнє і внутрішнє оздоблення будинку виробляють тільки після завершення основної опади зрубу (в наступний будівельний сезон). Крім того, після осідання потрібно проконопатити щілини і закрити тріщини поява яких практично неминуче в результаті висихання деревини.

Осадка зрубу - неминучий процес для побудови з деревини природної вологості. Важливо, щоб цей процес проходив правильно - тоді він не зашкодить міцності, красі і теплозахисту будинку.

Умови правильної осідання будинку.

1. Ніщо не повинно перешкоджати осаді (всі вертикальні опори доповнюються регульованими гвинтовими домкратами, отвори для нагелів виконуються з запасом по довжині на 20-30 мм).

2. Гарне провітрювання, відсутність різких температурних перепадів в період опади (опалювати свіжий зруб взимку на повну потужність не можна).

3. Повинно пройти не менше 7-8 місяців.

Утеплюємо зруб.

Щоб в будинку з бруса 150 х 150 мм не мерзнути взимку, доведеться багато топити. При нинішньому зростанні цін на енергоносії доцільно додатково утеплити зруб.

Утеплення виконується неодмінно зовні за технологією «вентильований фасад»: до стін кріпиться утеплювач, поверх нього - паропропуськающая вітрозахисна мембрана, далі з певним повітряним зазором монтується зовнішнє облицювання

Облицювати будинок можна чим завгодно - від сайдингу до цегли.

В результаті, коли прийде час утеплення мансарди, не доведеться переробляти верхню (надстропільную) частина покрівельного пирога. Буде досить закласти утеплювач між кроквами, попередньо знявши внутрішню обшивку мансардного приміщення. Тому ще одна тонкість: крок крокв бажано відразу задати відповідно до ширини теплоізоляційного матеріалу (приблизно на 7-9 мм менше ширини плит утеплювача - щоб вони встали щільно враспор між кроквами). Після укладання утеплювача він герметично закривається пароізоляційною плівкою з боку житлової мансарди (особливо ретельно потрібно попрацювати над пароізоляцією ділянок, що примикають до дверних і віконних отворів). На довершення знову монтується внутрішня обшивка приміщення. Мансарда готова для постійного проживання.

Вибираємо краще.

Якісний брус виготовляють із самої серцевини стовбура. Він менше жолобиться при усушку, ніж матеріал, що отримується з периферійних частин колоди. Пов'язано це з тим, що відсоток втрати обсягу деревиною при висиханні по ширині стовбура нерівномірний і зростає від центру стовбура до периферії. Визначити якост жавного брус на око нескладно: на кожному поперечному спилі видно серцевина стовбура. Головний секрет популярності будинків з пиляного бруса - в оптимальному співвідношенні ціни і якості. За помірну ціну виходить капітальний і зовні цілком привабливий будинок. Він може виглядати по-різному в залежності від вибору зовнішнього облицювання і бути досить містким - від 80 до 150 кв. м.

Переваги:

Оптимальне співвідношення ціна / якість (найдешевший конструкційний будматеріал з деревини).

Простота в обробці і легкість (будинок можна звести бригадою з 1-2 чоловік).

Низька теплопровідність, притаманна все домівках з деревини.

Недоліки:

Необхідність у додатковому зовнішній і внутрішній обробці (обшивці).

Необхідність конопатки після висихання, а це трудомістка робота.

До закінчення опади не можна займатися облицюванням.

Похожие страницы