Клеєний брус: акцент протипожежної безпеки

Останнім часом клеєний брус став залучати все більшу кількість бажаючих вибрати його для будівництва власного будинку. Така затребуваність обумовлена безліччю позитивних якостей, притаманних клеєного бруса, в тому числі і його екологічністю. Клеєний брус - надійний, довговічний і зручний у монтажі матеріал. Більш того, будинкам з нього не потрібна додаткова обробка. І, не дивлячись на своє «деревна» походження, таким будинкам властива відмінна вогнестійкість.

Если Вам необходим Колесный форвардер амкодор, заказать купить его Вы можете у компании ООО ТРИЛОГ.РУ.

Пожаростойкость матеріалу
Клеєний брус: акцент протипожежної безпеки

Будучи спресованої деревиною, клеєний брус характеризується повільним обугливанием і сильною несучою здатністю. Тріщини в клеєному брусовому матеріалі відсутні, завдяки чому кисень не проникає в сам матеріал, що робить його не схильним до займання. У разі ж виникнення пожежі, відбувається спершу протлеваніе зібраної з даного матеріалу стіни дощенту, і потім її прогоряння. Для посилення вогнестійкості клеєного бруса стіни обробляються спеціальними просоченнями - антипіренами. Така міра покликана забезпечити захист конструкції від загоряння і збільшити термін її служби.

Антипірени
В результаті покриття стін споруди з клеєного бруса антипіренами верхні шари матеріалу модифікуються, знижуючи горючість всієї конструкції. Входячи в зв'язок з такими головними речовинами деревини, як целюлоза і лігнін, антипірени забезпечують трудновоспламеняемость матеріалу. Клеєний будматеріал наділяється в рази більшою вогнестійкість. Антипірени розрізняються по фізико-хімічної дії і бувають двох основних груп.

Антипірени, що містять солі борної і фосфорної кислот, нагріваючись, утворюють плівку, що перешкоджає доступу повітря в товщу бруса. Це не допускає горіння.

Антипірени, нагрівання яких супроводжується виділенням ними негорючих газів, наприклад, сірчистого газу або аміаку. Це перешкоджає поширенню вогню, оскільки гази заміщають кисень.


Найчастіше застосовуються антипірени комбіновані, нагрівання яких супроводжується виділенням аміаку і утворенням оксидно-фосфорної плівки.

Як просочувати клеєний брус антипиреном
Оброблятися клеєний брус повинен ще в ході будівництва будинку з бруса. Ідеальний варіант, якщо проводилася обробка ламелей перед їх склеюванням. Для нанесення антипіренів може використовуватися валик і кисть, також цей матеріал можна обприскувати або занурювати в просочення з вогнезахисними властивостями. Коли захисні склади наносяться на поверхню клеєного бруса, виходить вигідніше по грошах. Але просочення не проникає в товщину будматеріалу. Для більш глибокого проникнення вдаються до застосування більш складних способів просочень. Так, клеєний брус занурюють в спеціальну суміш, де він вимочується, поперемінно перебуваючи то в гарячій, то в холодній ванні, використовуються спеціальні автоклави. Застосування таких способів просочення гарантує досягнення бажаного результату: вашого будинку буде забезпечена повна захист від пожеж.

Похожие страницы