Канадська рубка

При будівництві дерев'яного будинку з колоди теслі використовують різні способи з'єднання колод між собою. Досить поширеною технологією виготовлення зрубу є так звана канадська рубка, яка поєднала в собі переваги російської і норвезької рубки.

Купить грецкий орех мазь оптом по выгодной цене.
Технологія канадської рубки
Вибірка в колоді має трапецієподібну форму і складається з трьох елементів: чаші, потайного шипа і зовнішнього паза. Використовуючи спеціальний розмічальний циркуль, отчерчиваем контур замка, після чого здійснюють виїмку деревини за допомогою бензопили. У верхній частині колоди роблять паз з затесамі, а для запобігання продувності кутів в нижній частині вирізують шип, який також забезпечує щільне стикування вінців зрубу після усадки будинку.

Будівництво будинку або лазні за технологією канадська рубка здійснюється в кілька етапів.

Спочатку відбирають колоди необхідних розмірів, окарівают і ошкурівать матеріал. Після цього розмічаються пази з'єднань, вибірка деревини і обов'язкова шліфовка.

На фундамент будови укладають гідроізоляцію і послідовно вінці зрубу. Щоб захистити зруб від продування, в ізоляційні канали укладають лляної утеплювач. Так як дерев'яний будинок схильний до усадки, необхідно враховувати зазори при монтажі дверних і віконних прорізів, а також встановити спеціальні зміцнюють елементи.


Для захисту будинку від вологи і паразитів, проводиться обробка антисептиками. Щоб захист була максимально ефективною, просочення краще виконати як мінімум двічі - під час підготовки колод і безпосередньо при складанні. Згодом стіни можна заґрунтувати і пофарбувати фарбою на латексній основі.

Переваги будинків канадської рубки

Чудова теплоізоляція. Точна підгонка з'єднань і особлива форма чаші створюють суцільну стіну, роблячи повністю непомітними зовні прокладки ущільнювачів.

Збереження стійкого до промерзання верхнього шару деревини. Він також створює повітрообмін між вулицею і будинком.

Завдяки шліфовці чаші, пори в деревині закриваються, що запобігає потраплянню вологи в колоди.

Похожие страницы