Будівництво будинку з кедра

Основні переваги кедра - цілющість і міцність. Кедр - унікальний будівельний матеріал.

Если Вы решили самостоятельно строить дом, наш Строительный Блог поможет Вам в это. С нами Вы станете мастером.

Хто не мріяв побудувати власний будинок або дачу, куди можна було б із задоволенням повертатися, проводити час з сім'єю, запрошувати друзів? Де хотілося б в теплій обстановці відзначати свята або просто без приводу збиратися разом. Але коли справа доходить безпосередньо до будівництва, то вся романтика, кудись зникає. Віднімають спокій такі питання, як:

де взяти матеріал?
як будувати?
з якого матеріалу краще будувати?

При цьому важливо щоб сировина була екологічно чистим, якісним, довговічним, і в той же час доступним.

Будівельний ринок на сьогоднішній день характеризується найширшим асортиментом матеріалів, але в цій статті ми зупинимося на кедрі, оскільки саме його застосовують досвідчені будівельники. Він зарекомендував себе своїми неповторними якостями і благотворним впливом на здоров'я людей.

Для будівництва використовують різні види дерев. Але кедр відрізняється такими характеристиками як:

цілющість
міцність

А на цьому не варто економити.

Кедр вже давно використовується при будівництві будинків, лазень, дач. Це унікальний матеріал, міцний, довговічний, надійний, який відмінно зарекомендував себе.

Ця порода має унікальну текстурою і приємним кольором: від білувато-кремового до рожевого. Його колоди добре піддаються обробці, завдяки чому з його допомогою можна втілити в життя різноманітні проекти.

Кедр - це екологічно чистий матеріал з приємним запахом. Смоли кедра дезінфікують повітря в приміщенні, роблячи його практично стерильним. Навіть в операційних допускається більше непатогенних мікроорганізмів на кубічний метр, ніж залишається в приміщеннях з кедра.


А що стосується характеристик кедра як будівельного матеріалу, то у нього є безліч переваг навіть у порівнянні з такими матеріалами як бетон і сталь, а саме:

дерево сприяє кондиціонування повітря в приміщенні за рахунок деревних пір.
кедр хороший теплоізолятор, завдяки тим же порам, які присутні в дереві. Взимку в такій будівлі тепло, а влітку прохолодно і таким чином в цьому приміщенні знаходиться комфортно в будь-який час року. Кедр перевершує по теплоізоляції в 10 разів такі матеріали як бетон і цегла.
кедр мало піддається корозії і згубного впливу сонця, вітру, вологи.
стійкий до впливу грибків, комах, бактерій, червоточині. Тому цей матеріал не гниє, за рахунок чого і досить довго зберігає гарний і акуратний зовнішній вигляд.
завдяки однорідності будови, деревина гладко і легко ріжеться в будь-яких напрямках, добре полірується, колеться, згинається. Завдяки чому цей матеріал можна застосовувати у виготовленні різних дизайнерських ідей.
кедр швидко сохне, але не тріскається
незначно набухає, коефіцієнт об'ємної усушки становить 0,47%
мало всихає, завдяки чому матеріал практично не втрачає в об'ємі.
без додаткової обробки антисептиками кедр довго не втрачає своїх якостей.
стійкий до перепадів погоди і майже не піддається впливу хімікатів.

Існує кілька видів кедра, які досягають у висоту від 40 до 60 метрів. Це дерево довгожитель. Зустрічаються такі дерева, вік яких налічують 3000 років. Стовбур цих рослин досягає 3 метри в діаметрі. Кращим залишається Сибірський кедр.

Кедр це не тільки хороший будівельний матеріал, але і лікарська рослина. При деяких захворюваннях навіть рекомендується дихати смолами кедра - це захворювання дихальних шляхів і серцево судинної системи. Тому саме кедром рекомендується покривати внутрішню сторону будинку.

Брусу лазні з кедра дуже цінуються тим, що під впливом високих температур виділяються кедрові ефірні масла і фітонциди в повітря, тому така лазня стає ще й способом профілактики багатьох захворювань. А завдяки довговічності матеріалу вона прослужить не одному поколінню.

Похожие страницы