Будівництво будинку з бруса своїми руками, легко і доступно

Будівництво будинку з бруса є, мабуть, найбільш легким способом зведення будинку своїми руками. Для цього не потрібні ніякі особливі навички, і якщо ви знаєте, як користуватися бензопилою, то це цілком вам під силу.

На нашем сайте http://xn--c1adkkjgb1a2a0i.com.ua/populjarnie-tvjordotoplivnie-kotli/ представлены Котлы на твердом топливе, отличного качества.

До початку будівництва необхідно проектування будинку. Варіантів за великим рахунком всього три: замовлення проекту в архітектурній організації, пошук проекту будинку через інтернет і проектування будинку самостійно.

У першого варіанту, звичайно, досить багато плюсів. Ви отримаєте докладні креслення від професіоналів з описом свого майбутнього будинку з конструктивними планами його частин, схемами всіх комунікацій та інженерних систем. З таким проектом в кожному разі дуже зручно працювати: і коли ви самостійно будуєте будинок або створюєте проекти бань із бруса, і якщо когось наймаєте.

При бажанні заощадити можна спробувати знайти проект будинку через інтернет. У вас є можливість вибору вподобаного проекту, причому зовсім не обов'язково повністю йому слідувати, можна поміняти що-небудь, зберегти головні конструкційні рішення.

Ідеальний варіант фундаменту для будинку з бруса - монолітна плита. Однак через великі витрат на її спорудження таку плиту доцільніше вкладати тільки на слабкому грунті. В інших випадках оптимальним стане стрічковий мелкозаглубленного фундамент. Також можливе застосування стовпчастого (пальового) фундаменту, але багатьом свайно-гвинтовий фундамент не подобається, оскільки є необхідність у закритті простору між стовпами обсипанням.

Починається будівництво будинку з бруса підготовкою матеріалу. У першу чергу брус необхідно зорієнтувати, визначивши, яким боком ви будете класти його всередину будинку з бруса. Практично не буває ідеальних рівних брусів. При наявності у бруса горба в одній площині, потрібно класти його опуклістю вгору, а якщо він - у двох площинах, то назовні і вгору будинку.

Далі потрібно отстрогать ту сторону бруса, що буде звернена у внутрішню частину будинку. Брусовий будинок подібно будь-якому іншому дерев'яному почне давати усадку. Після будівництва відразу обшивати стіни можна. Необхідно почекати близько року, а краще двох. Якщо ці роки ви збираєтеся жити в побудованому вами будинку, то набагато приємніше буде знаходитися всередині гладких і чистих стін. А якщо, дім поки дає усадку, краще в ньому не жити, і брус при цьому можна не стругати.

Нарешті, коли проводиться укладання бруса в стопу, рекомендується обробляти його антисептичними просоченнями. Перший же ряд брусів обмазується відпрацюванням. Постарайтеся зробити фундамент таким, щоб перші ряди бруса лежали на висоті близько 0,5 метрів від земної поверхні. Тобто підходить або споруда опалубки до цієї позначки, або установка фундаменту за рівнем грунту і укладання так званого "нуля" з цегли (бажано, керамічного).

Похожие страницы