Як вибрати няню для своєї дитини?

Отже, на що потрібно звернути увагу при виборі гідного няні.

Профессиональные услуги предоставляет Агентство по подбору няни, с нашим специалистами Вы с экономите время.

1. Перевірка документів
Якщо ви підшукували няню через агентство, то, безумовно, вся паперова документація була перевірена. Але не завадить поглянути на неї особисто: паспорт, медична книжка, результати аналізів, диплом про освіту, рекомендації з попередніх місць роботи (якщо є) та інше.

2. Трудовий досвід
Звичайно, важливо, ким до цього моменту працювала потенційна няня. Одна справа, якщо вона, наприклад, була вихователем в дитячому саду або медсестрою і зовсім інша справа, якщо основні місця її роботи - прибиральниця або продавець на ринку. Хоча не виключено, що серед них теж є чудові няні.

3. Обов'язки няні і вік дитини
Залежно від віку дитини і потрібно підбирати відповідну няню.

Так, грудничку більше підійде няня, що має навички догляду за настільки маленькими дітьми. В обов'язки няні немовляти можуть входити: годування, купання, прогулянки, масаж, вкладання спати, організація неспання. Можливо, няня потрібна як помічниця мамі близнюків, двійнят або трійнят.

Няня для дитини 1-3 років в основному відповідатиме за розвиток дитини, ігри та розваги, прогулянки, годування (можливо, приготування їжі), дотримання режиму дня, прищеплення культурно-гігієнічних навичок і навичок самообслуговування, підтримання порядку в кімнаті.

Якщо дитина 3-5 років не відвідує дитячий садок, то няня повинна вміти організовувати систематичні ігри та заняття з дитиною. Можливо, вона буде водити вашого малюка на гуртки і секції. В такому випадку краща няня з водійськими правами. Так само няня буде відповідати за харчування, сон і прогулянки вашого малюка.

Дитині 5-7 років потрібна вже няня-гувернантка. Вона буде займатися з дитиною і готувати його до школи. Вітається, якщо гувернантка має різнобічними інтересами: добре малює, музицирует, знає англійську мову, захоплюється спортом і т.д. Зручно, якщо гувернантка матиме досвід роботи в освітній установі.

4. Графік і оплата
Повідомте няні про приблизний графіку її роботи. Основна оплата залежить від навантаження, обов'язків і кваліфікації няні. Обговоріть, як буде оплачуватися її робота - по годинах або у вигляді стабільної зарплати. Коли будуть виплачуватися гроші - щодня, раз на тиждень, два рази на місяць і т.д. Запитайте у няні, чи має вона можливість посидіти з вашим малюком "позапланово": допізна ввечері, у вихідні, чи може залишитися у вас ночувати в разі необхідності, чи приїде на терміновий виклик і т.д. А може навпаки, в якийсь із днів вам можуть не знадобляться послуги няні - як тоді буде компенсуватися її незадействованность? Обговоріть і штрафні санкції, наприклад, за запізнення няні на роботу і т.п.


5. Особистісні параметри
Це один з найважливіших пунктів. На що варто звернути увагу при особистій зустрічі з нянею:
- Няня повинна бути вам симпатична, вам повинно бути комфортно в її присутності.
- Бажано, щоб погляди на виховання підбирається вами няні збігалися з вашими.
- Няня повинна бути адекватною, вихованої, відповідальної, розуміє, доброї, врівноваженою, любити дітей, вміти знаходити з ними спільну мову.
- Няня повинна вміти підкорятися вашим вимогам.
- Підбираючи няню, враховуйте особливості вашої дитини. Якщо ваш малюк скромний і тихий, йому підійде емоційна, добра, чуйна і відкрита няня. Якщо у вас "непосида", то він, швидше за все, знайде спільну мову з активною творчою молодий нянею-витівниця. Неслухняного дитині необхідна більш сувора няня і т.д.

Не соромтеся на співбесіді задавати няні ваші запитання. Вона повинна розуміти, що ви не можете довірити свою дитину невідомій людині.

5. Перше знайомство няні з малюком
Якщо по всім перерахованим вище пунктам няня вас влаштовує, а няню влаштовують ваші вимоги, саме час познайомити її з підопічним.

Постарайтеся вибрати для зустрічі час, коли ваш малюк найчастіше перебуває в гарному настрої - вже прокинувся і поснідав або пополднічал, а не тоді, коли йому ось-ось треба лягати спати.

Буде добре, якщо ви заздалегідь підготуєте подарунок, який няня зможе подарувати вашій дитині, щоб викликати в нього позитивні асоціації від приходу няні.

Поспостерігайте, як няня спілкується з вашою дитиною. Можливо, ваш малюк спочатку буде соромитися її і не піде на контакт. Нічого страшне, у няні і крихти ще буде час налагодити відносини. Поки вам треба тільки поспостерігати за стилем спілкування няні, за тим, як вона спонукає вашого малюка до взаємодії.

6. Договір
Якщо у вас залишилися позитивні враження від зустрічі няні з вашим малюком і у вас є бажання, щоб саме ця людина займалася вихованням вашої дитини, необхідно укласти договір з випробувальним терміном на кілька тижнів (щоб мати можливість в разі будь-яких непорозумінь розірвати договір або підкоригувати його).

Обов'язково пропишіть в договорі наступні пункти:
- Обов'язки няні, ваші вимоги до неї, в тому числі вкажіть, на чиїй території няня буде доглядати за дитиною (чи може вона забирати його до себе додому?).
- Додаткові послуги необхідно відзначити окремо - чи потрібно прибирати кімнати, готувати, прасувати, прати і т.д. І як це буде оплачуватися. Однак слід розуміти, чим більше домашніх справ у няні, тим менше часу у неї залишається на спілкування з вашою дитиною.
- Графік роботи (не забудьте вказати непередбачені обставини), оплата.

7. Перші дні роботи няні
Перші дні няня повинна приходити на кілька годин і займатися вашою дитиною у вашій присутності. Причому, чим молодша дитина, тим більшу кількість днів йому знадобитися для звикання до неї.

Після того, як ви зрозумієте, що пора залишати малюка наодинці з нянею, відлучитися, але в перші дні намагайтеся бути відсутнім недовго.

Слідкуйте за реакцією вашого малюка на няню - радіє він її приходу, як веде себе після спілкування з нянею, що розповідає про неї або про проведеному з нею дні.

Дуже добре, якщо є можливість встановити по всій квартирі камери спостереження. Ви можете попередити про них няню і тоді будьте впевнені, няня буде набагато старанніше виконувати свою роботу.

Похожие страницы