Переваги будинків з бруса

Зростаюча популярність будинків з бруса має логічне пояснення. Це відноситься до тієї особливій атмосфері дерев'яного будинку, яку не дасть жоден інший житло. Сама природа цього матеріалу дозволяє витримувати не тільки високі показники екологічності. Хвойні породи дерева, а саме вони йдуть у виробництво, мають і лікувальні властивості. Але ж серед будматеріалів існує не тільки брус. Класикою вважається все ж колоду.

Хотите купить вещи, самые Справедливые цены ищем на Just-Price.ru, быстрая и надежная возможность осуществить покупку.
Переваги та переваги бруса
Класичний зруб використовує ошкуренное колоду. Незаймана структура деревини має велику однорідність і не так схильна до руйнування, як пиломатеріали. Звичайно, необроблений антисептиками брус поступається колоді. Але це було актуально за часів, коли їх не було. Зараз, хто не пройшов обробку деревину в будівництві, не використовують і в більшості випадків відмовляються від «класики», віддаючи перевагу брусу. Тому розумніше сказати, яких недоліків колоди брус позбавлений.


Колода в своєму природному вигляді не має чітких розмірів (звичайно, крім довжини). Мало того, що всі колоди відрізняються між собою по діаметру, у них немає єдиного розміру навіть від комеля до вершини. Тому зруб з нього - це виключно ручна робота з індивідуальним підбором кожної колоди в вінці і їх взаємного розташування в зрубі. Помилка може привести до перекосу конструкції в процесі усушки.
Але справа не тільки в геометрії. Другий важливий фактор - темпи будівництва. Навіть брус природної вологості (не найпоширеніший матеріал у своєму виді) простіше за технологією монтажу. Можна заперечити, що є оциліндрованої колоди, яке позбавлене таких недоліків і має високий ступінь заводської підготовки для будівництва. Так, з нього набагато швидше і простіше звести зруб, ніж зі звичайної колоди. Але і у нього є недоліки, яких у бруса немає.
Теплоізоляційні властивості. Стіна з бруса має однакову товщину по всій висоті і у неї немає звуження в міжвінцовому стику. Крім того, якщо для порівняння брати оциліндрованої колоди, то треба проводити паралель з профільованим брусом, який має набагато більш надійну замкову систему з точки зору теплоізоляції стиків. Після усадки вони не вимагають додаткової конопатки, особливо якщо стики кутів виконані за технологією теплий кут.
Але у бруса є ще одна перевага, якого немає у будь-якого колоди. Це сушка. Брус відноситься до пиломатериалам, який можна піддати природної або камерній сушці. У другому випадку коректніше говорити про змішаному типі. Вигода для забудовника очевидна. Зруб з колоди або бруса природної вологості повинен пройти усадку, тривалість якої не менше року. Тільки після цього можна приступати до опоряджувальних робіт. Для сухого, а тим більше клеєного бруса таких обмежень немає.
Поверхня профільованого бруса має точність і чистоту обробки оздоблювальних матеріалів, наприклад, вагонки або імітації бруса. Тому вдома з нього не потребують додаткової зовнішньої і внутрішньої облицювання. Досить нанести захисний шар лаку. А це вже аргумент проти каркасно-щитових будинків, прихильники яких, вказуючи на їх дешевизну, «забувають» про вартість оздоблювальних робіт.
Не зайвим буде згадати про високі звукоізоляційні властивості будинків з бруса порівняно з «канадськими технологіями».
В кінці ще одне загальне гідність дерев'яних будинків: у порівнянні з цегляними або монолітними вони мають незначну вагу. А це дозволяє заощадити на фундаменті.

Похожие страницы