Ліцензовані проекти будинків з бруса

Щоб зведення будинку було законним і легальним, використовувані в процесі будівництва проекти дерев'яних будинків з бруса обов'язково повинні бути ліцензованими! Під ліцензованими проектами розуміється проектна документація, завірена підписом уповноваженої особи та мокрою друк проектної організації, що має спеціальний допуск до проектних робіт.

Самая качественная Покраска и тюнинг BMW в Москве вы можете сделать у нас по самым лучшим ценам.

По-перше, тільки ліцензовані проекти дерев'яних будинків з бруса дають можливість отримати офіційний дозвіл на будівництво. По-друге, тільки наявність підпису і печатки перекладає відповідальність за правильність розрахунків і креслень на конкретну людину або конкретне проектне бюро. По-третє, будинок з бруса - будова специфічне, і якщо самоучок-каменярів досить багато, то фахівців по роботі з деревом знайти складніше, тому вам самим потрібен реальний робочий проект з повними даними про кожен елемент будинку.

Отримати завірені печаткою проекти дерев'яних будинків з бруса можна двома шляхами: довірити розробку індивідуального проекту приватному архітекторові або архітектурному бюро (допуск повинен бути в обох випадках) або вибрати і купити готовий проект з каталогу. Індивідуальний проект дерев'яного будинку - це довго і дорого, але на 100% «під себе», готовий проект - це швидше і дешевше, але доведеться йти на компроміс між тим, що хочу, і тим, що є. Втім ця проблема знову ж швидко і недорого вирішується внесенням змін до проекту, але і ця робота вимагає того ж допуску до проектування.


І індивідуальні, і готові проекти дерев'яних будинків з бруса можуть містити як повний пакет проектної документації, так і тільки головний її розділ - архітектурно-будівельний. Архітектурно-будівельний розділ знайомить нас із загальними даними про будинок, поверховими планами, видами фасадів, розрізами і перерізами, планом покрівлі, планом фундаменту будинку, планом перекриттів і так далі. Сюди ж входить і специфікація будівельних матеріалів, тобто в цьому розділі є вся необхідна інформація для зведення будинку. Вся, крім інженерних систем: тут немає даних про опалення, вентиляції, водопостачання, каналізації та електропостачанні - все це містить інженерний розділ проектної документації.

Ліцензована проектна документація може бути представлена і тільки архітектурно-будівельним розділом, так чи має сенс купувати ще і інженерний розділ або можна продумати комунікації самостійно? Звичайно, ви маєте повне право тут заощадити, але краще цього не робити і купити повний комплект документів, щоб всі роботи на всіх етапах будівництва велися узгоджено. Інакше ви ризикуєте стати жертвою сумної практики нашого містобудування, коли спочатку кладуть асфальт, а потім його знімають, щоб прокласти під ним труби, і так до нескінченності, кожен раз викидаючи гроші, по суті, на вітер.

Похожие страницы