Фарбування будинку з бруса

Про багатому виборі лакофарбових матеріалів для фарбування дерев'яного будинку можна говорити тільки в тому випадку, якщо мова йде про нову споруду. Якщо ж має бути оновлювати покриття будинку з бруса, то краще вибирати фарбу або лак того ж виду і навіть тієї ж самої марки, яка використовувалася в попередній раз. Це не завжди можливо, будинок міг бути придбаний вже в такому вигляді, або просто не виходить пригадати назву фарби. Тоді допоможе невеликий тест: необхідно відокремити невеликий шматочок покриття і спробувати його скачати. Якщо він розкришився на дрібні шматочки, значить, будинок був пофарбований традиційної недорогий олійною фарбою, якщо ж легко скатався в рулончик - еластичною акриловою.

Для профилактики своего здоровья Вам поможет тайская аптека, которая сделана из натуральных продуктов.

У будь-якому випадку і новий будинок з бруса, і стара дерев'яна споруда перед фарбуванням вимагають шліфування і нанесення захисних складів - антисептиків і антипіренів. Справа в тому, що при руйнуванні фінішного покриття (лаку або фарби), захисні склади швидко вимиваються. Тому як фарбування нового будинку, так і оновлення покриття старої будівлі включають в себе цілий ряд заходів:
шліфування;
просочення;
ґрунтовку;
усунення тріщин (при необхідності);
власне фарбування лаком або фарбою.

Фарбування будинку з бруса всередині
Ховати прекрасну фактуру деревини шкода під шарами непрозорої фарби, тому досить часто для внутрішніх приміщень використовуються просочувальні склади (масло, оліфа, віск), лессирующие акрилові фарби, або лаки на водній основі. Останні досить швидко сохнуть і відрізняються практично повною відсутністю запаху, що є великим плюсом, особливо коли приміщення передбачається використовувати відразу після фарбування. При наявності дрібних дефектів у вигляді тріщин в якості покриття можна використовувати мастику, бажано на восковій основі. Вона не тільки приховає недоліки стін, але і додасть деревині оксамитовий вигляд.

Загалом, незалежно від естетичних уподобань, вибираючи покриття для внутрішніх приміщень дерев'яного будинку з бруса, особливу увагу варто приділити складам, які мають в описі приставку «еко». Такі продукти зберігають здатність деревини "дихати", а значить, гарантують прекрасне самопочуття всіх домочадців. Але при цьому слід враховувати характеристики пофарбованих поверхонь і самого приміщення. Наприклад, підлогу вимагає застосування матеріалів з підвищеною зносостійкістю, в той час як стіни ванної кімнати краще обробити вологостійкою фарбою.
Фарбування будинку з бруса зовні
фарбування бруса зовні Якщо при виборі лакофарбових матеріалів для внутрішніх оздоблювальних робіт головним фактором є екологічна чистота, то лак або фарбу для зовнішніх робіт слід розглядати в першу чергу з точки зору надійності і довговічності.


Незважаючи на величезний асортимент фарб для зовнішніх робіт, все їх можна розділити на 3 великі групи:

масляні - їх же можна назвати традиційними. Останнім часом даний вид фарб втрачає свою популярність. Тримається таке покриття недовго (близько 3-х років), а останнім часом не може похвалитися і низькою ціною, через подорожчання основного компонента - оліфи;
алкідні - їх якраз люблять за прийнятну ціну і дуже цінне властивість утворювати на поверхні деревини тонку плівку, надійно захищає будинок з бруса від вологи і гниття. З мінусів: даний вид фарб примхливий в нанесенні (при недотриманні технології можливе утворення бульбашок) і, також як і масляні фарби, не відрізняється особливою довговічністю;
акрилові - по праву вважаються сучасним стандартом обробки дерев'яних заміських будинків, мають унікальну властивість підлаштовуватися під природні процеси розширення-всихання деревини. Крім підвищеної еластичності акрилові фарби мають ще одну цінну перевагу - вони повітропроникні, тобто дозволяють деревині «дихати». Крім того, при стерпних погодних умовах, без різких перепадів температур, таке покриття може прослужити 5-8 років, на відміну від масляних або алкідних фарб, які доводиться оновлювати раз на три роки.

Правильно підібрані лакофарбові матеріали здатні не тільки надати будинку з бруса неповторний вигляд, а й істотно продовжити термін його служби.

Похожие страницы